Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Adriana Krištofíková

Autorka písala poviedky a novely už od stredoškolských čias. Nakoniec poslala príbeh svojej obľúbenej hrdinky Klaudie, ktorá sa svojrázne prebíja životom v Londýne, do vydavateľstva Motýľ, ktorý ho v r. 2012 vydal pod názvom Život (nie) je román.

V svojom druhom románe Ako chutí voda sa venuje psychologickým témam, nakoľko psychológia patrí k jej koníčkom. Jej románik Nočný chat a ranný fresh, ktorú napísala pre ženský magazín, je o láske cez internet v konfrontácii s reálnym vzťahom. V rozšírenej podobe vyšiel ako kniha s názvom Keď utiecť, tak s tebou. Tematicky ju oslovuje myslenie a konanie žien v hraničných životných situáciách.

V októbri 2015 jej vyšla ďalšia kniha pod názvom Srdce má vlastnú hlavu a na jar Sny na mieru.

Vyštudovala Filozofickú fakultu UK v Bratislave, slovenský, anglický a ruský jazyk. Striedavo žije s rodinou - manželom diplomatom a dcérou - na Slovensku a v zahraničí, kde sa venuje aj reprezentácii Slovenska. V cudzine taktiež nachádza nové charaktery a námety pre svoju tvorbu. Za najväčšie šťastie považuje svoju rodinu a čas s ňou strávený. K jej záľubám patrí šport a všetky druhy umenia.

Na jeseň talentovaná spisovateľka pripravila ďalší pútavý príbeh Obete noci, na ktorý sa môžete tešiť v novembri.

Adriana Krištofíková: knihy z vydavateľstva Motýľ