Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Adriana Krištofíková

Autorka písala poviedky a novely už od stredoškolských čias. Nakoniec poslala príbeh svojej obľúbenej hrdinky Klaudie, ktorá sa svojrázne prebíja životom v Londýne, do vydavateľstva Motýľ, ktorý ho v r. 2012 vydal pod názvom Život (nie) je román.

V svojom druhom románe Ako chutí voda sa venuje psychologickým témam, nakoľko psychológia patrí k jej koníčkom. Jej románik Nočný chat a ranný fresh, ktorú napísala pre ženský magazín, je o láske cez internet v konfrontácii s reálnym vzťahom. V rozšírenej podobe vyšiel ako kniha s názvom Keď utiecť, tak s tebou. Tematicky ju oslovuje myslenie a konanie žien v hraničných životných situáciách.

V októbri 2015 jej vyšla ďalšia kniha pod názvom Srdce má vlastnú hlavu a na jar Sny na mieru.

Vyštudovala Filozofickú fakultu UK v Bratislave, slovenský, anglický a ruský jazyk. Striedavo žije s rodinou - manželom diplomatom a dcérou - na Slovensku a v zahraničí, kde sa venuje aj reprezentácii Slovenska. V cudzine taktiež nachádza nové charaktery a námety pre svoju tvorbu. Za najväčšie šťastie považuje svoju rodinu a čas s ňou strávený. K jej záľubám patrí šport a všetky druhy umenia. Minulú jeseň talentovaná spisovateľka pripravila ďalší pútavý príbeh Obete noci, ktorej sa tešil nejeden fanúšik napínavých románov.

Tento rok sa autorka sa opäť vydala na knižnú cestu, tentokrát do Venezuely s príbehom Láska, salsa a mojito.

Adriana Krištofíková: knihy z vydavateľstva Motýľ