Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Darina Hamarová

Darina Hamarová je v civilnom povolaní učiteľka angličtiny a informatiky na základnej škole. Ako sama hovorí, toto povolanie by nemenila za žiadne iné.


Je matkou, ktorá vychováva štyri deti. Dve svoje a dve, ktoré „zdedila" po sestre.

Žije na hornej Orave, v obci Oravské Veselé, okres Námestovo. Miluje Oravu, a použijúc jej slová - je prirastená k oravskej hrude a nevie si predstaviť žiť niekde inde.

K písaniu sa dostala celkom náhodou. Raz jej jeden známy vyrozprával veľmi smutný príbeh dievčaťa z juhu Slovenska, chytila sa ho a skúsila ho dať na papier. Podarilo sa. Výsledkom je román Slzy muža. Jej druhým románom je skutočný príbeh s názvom Životom nekráčam sama. Knihu Ruleta života. Mŕtvym patria spomienky, živým láska vydala spisovateľka v roku 2015.

Minulú jeseň sa čitatelia tešli z nevšedného a záhadného príbehu Slzy anjela, v ktorom sa stretli aj s novinárom Giu z autorkinej prvotiny Slzy muža.

Rok 2018 je pre spisovateľku Darinu Hamarovú v znamení histórie. S jej najnovším románom Posledná kniha sa presuniete do Francúzka na prelom 18. a 19. storočia.Darina Hamarová: knihy z vydavateľstva Motýľ