Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Pes, ktorý ma zachránil

Michael Hingson
12,90€
Kniha vychádza 20. 5. 2019
Zdieľaj
O knihe

Skutočný príbeh slepého človeka, jeho psa a ich vzájomnej dôvery.

  „Je mi to ľúto,“ povedal lekár. „Je úplne a natrvalo nevidiaci. Neexistuje nič, čo by sme preňho mohli urobiť.“
Rodičia George a Sarah Hingsonovci sa na seba len zronene pozreli. Ich polročný chlapček Michael bol zdravé dieťa, teda okrem toho, že im lekár práve oznámil, že je a zostane nevidiaci. Odborníci rodičom radili, aby dali chlapčeka do domova pre slabozrakých, pretože sa nikdy nebude vedieť o seba postarať sám.
Ubehlo štyridsaťsedem rokov a v Kalifornii sa narodila labradorka so zlatistou srsťou. Dali jej meno Roselle. A presne 11. septembra 2001 zachránila Michaelovi život. Tento príbeh je aj o nej.
Keď jedno z unesených lietadiel narazilo 11. septembra do „Dvojičiek“, Michael Hingson, správca predaja dát a sieťového bezpečnostného systému, práve sedel a čakal na stretnutie. Jeho vodiaca fenka Roselle mu ležala pri nohách. Priateľmi boli už dvadsaťjeden mesiacov, počas ktorých sa medzi nimi vytvorilo špeciálne puto založené na hlbokej dôvere.
Aj v ten osudný deň sa Michael rozhodol plne dôverovať úsudku Roselle. Boli predsa tím. Ako sa ukázalo, zachránilo mu to život.
Skutočný príbeh, ktorý je vyrozprávaný v tejto knihe, má neuveriteľnú moc. Dokáže navždy zmeniť to, ako vnímate svet okolo seba. Zároveň je dôkazom, že medzi človekom a psom je možné utvoriť hlboký vzťah priateľstva založený na láske a dôvere, pričom toto puto má potenciál zachraňovať životy aj srdcia.  

Detaily produktu:

  • skutočný príbeh
  • tvrdá väzba