Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Autori

Andrea Rimová

Spisovateľka Andrea Rimová pochádza z Medzilaboriec. Vyštudovala odbor masmediálne štúdiá na Prešovskej univerzite.
Niekoľko rokov žila striedavo na Slovensku a na ostrove Cyprus, ktorý je jej srdcovou záležitosťou.
Už niekoľko rokov pracuje a žije v Bratislave. Miluje vôňu mora, potápanie, históriu a cestovanie.

Napísala 11 úspešných románov ako Amnestia na zradu,...
Čítajte viac

Barbora Šedíková

Barbora Šedíková je začínajúca mladá spisovateľka, študentka klasickej archeológie a rodáčka z Trnavy. Rôznorodé záľuby ako fotografovanie, kreslenie, šerm a celoživotná láska k histórií jej priniesli nevšedný a jedinečný pohľad na svet.

Čítajte viac

Beatrix Zaťková

Beatrix Zaťková je rodáčka z Nitry, a už je mamou a starou mamou. Pracuje v Divadle Andreja Bagara v Nitre ako obchodná referentka. Medzi jej záľuby patria knihy, film a divadlo a rada sa potuluje lúkami a lesmi rodného Tribeča. Svoju rodinu miluje nadovšetko a keďže je poetická duša, tak sa aj v jej knihe ukrýva, okrem príbehov, aj množstvo pocitov a dokonca aj pár veršov. Podivuhodná kniha, ktorá vyčistila more je autor...

Čítajte viac

Darina Hamarová

Darina Hamarová je v civilnom povolaní učiteľka angličtiny a informatiky na základnej škole. Ako sama hovorí, toto povolanie by nemenila za žiadne iné.


Je matkou, ktorá vychováva štyri deti. Dve svoje a dve, ktoré „zdedila" po sestre.

Žije na ho...

Čítajte viac

Gabrielle Bernsteinová

Gabrielle Bernsteinová je autorkou šiestich medzinárodných bestsellerov, certifikovanou učiteľkou Kundalini jogy a meditácií.


Oprah Winfreyová ju označila za novú autoritu v oblasti myslenia. Po celom svete má milióny fanúšikov a svoju podporu jej verejne prejavili aj Wayne Dyer či Luise Hayová.
Čítajte viac

Ivana Ondriová

Ivana Ondriová pochádza zo Stropkova, žije v Prešove. Táto usmievavá novinárka pred rokmi na rodičovskej dovolenke s dcérkou Ninkou objavila svoju vášeň v písaní.


Práve v tom čase skúsila napísať svoj prvý príbeh o láske, starostiach a hľadaní šťast...

Čítajte viac

Jana Sarnová

Autorka Jana Sarnová sa narodila v Kežmarku, žije v Bratislave a okrem písania prózy sa venuje aj štúdiu psychológie. Jej vášeň pre cestovanie ju preniesla do Spojených arabských emirátov, kde dlhodobo pôsobila ako letuška. Počas tohto obdobia nazbierala nielen bohaté cestovateľské zážitky, ale taktiež množstvo ľudských príbehov.


Čítajte viac

Jana Šulková

Úspešná autorka literatúry pre mládež Jana Šulková sa narodila v roku 1992 v Nitre, no žije vo Vrábľoch. S rodným mestom ju však spájajú stredoškolské a momentálne aj vysokoškolské štúdiá, konkrétne na UKF, kde študuje program Editorstvo a vydavateľská prax.


Čítajte viac

Jeffrey Archer

Jeden z najznámejších anglických spisovateľov Jeffrey Archer a bývalý člen britského parlamentu za Konzervatívnu stranu je autorom mnohých úspešných kníh.

Vyštudoval Oxford a jeho politickú kariéru sprevádzalo viacero škandálov. Dokonca si musel odpykať trest za mrežami za krivú prísahu a marenie spravodlivosti. Archerov život ...

Čítajte viac

Lenka Kyselicová

Lenkiným rodným mestom je Trenčín, na ktorý nedá dopustiť, aj keď momentálne pracuje v Bratislave. Skončila sociológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá je jej srdcovou záležitosťou.


„Som závislá na káve, milujem hudobné festivaly, filmy, cestovanie a spoznávanie nových ...

Čítajte viac

Mária Hamzová

Slovenská spisovateľka Mária Hamzová začala písať pre vydavateľstvo Motýľ už v roku 2005.  Odvtedy patrí medzi najúspešnejšie autorky.
 
Svoju spisovateľskú kariéru odštartovala prvým románom s názvom Vôňa karameliek. Na konte má množstvo slovenských bestsellerov ako Bozk nad kytičkou frézií, Žiť, a pritom neumierať, Nechcela som...
Čítajte viac

Marta Fartelová

Jedna z najobľúbenejších slovenských spisovateliek. Rodáčka zo Šale, ktorá s rodinou žije v Stupave. Po maturite zakotvila v obchodnej spoločnosti, ktorá sa zaoberala distribúciou ložísk a iných strojárskych komponentov, a hoci mala len slabú predstavu o tom, ako ložisko vyzerá a funguje, tejto práci je verná dodnes.


Čítajte viac

Martina Jakubová

Autorka Martina Jakubová sa narodila v Ružomberku, ale okrem niekoľkých rokov, ktoré po štúdiu nemeckej literatúry na Filologickej fakulte v Prešove strávila v Nemecku a Írsku, žije aj s rodinkou v obľúbenej Banskej Bystrici.


Lásku ku knihám zdedila po svoj...

Čítajte viac

Michaela Ella Hajduková

Autorka Michaela Ella Hajduková sa narodila 5. augusta 1984 v Gelnici, ale skoro celý život prežila v Margecanoch. Momentálne žije v Košiciach s manželom a dcérkou Juliankou.


Študovala na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v odbore Učiteľstvo. Hneď po skončení školy sa zamestnala v týždenníku Košický veče...

Čítajte viac

Michal Slanička

Dušou Bratislavčan, srdcom Žilinčan. V rodnej Žiline získal v regionálnom rádiu a televízii základ pre svoju budúcu mediálnu kariéru, ktorú naštartoval ako 18-ročný.


Aktuálne pôsobí v Rozhlase a televízii Slovenska, kde sa podieľa na príprave relácií ...

Čítajte viac

Mirka Mahima Bartošová

Mirka Mahima sa joge venuje už viac ako 10 rokov a pred niekoľkými rokmi sa jej začala venovať aj profesionálne ako inštruktor.


Od prvého vedomého nádychu na jogamatke, celou svojou bytosťou cítila, že je presne tam, kde má byť, a že už ďalej hľadať nemusí. Od začiatku cítila, že joga ukrýva oveľa viac...

Čítajte viac

Noah Gordon

Noah Gordon je jeden z najúspešnejších amerických spisovateľov súčasnosti. Svetový úspech si získal najmä trilógiou o lekárskej dynastii Colovcov Liečiteľ, Šaman, Lekárka.


Noah Gordon spolu so ženou žijú na lesnej farme v Berkshireských vrchoch v zá...

Čítajte viac

Patrícia Adamčíková

Patrícia Adamčíková je mamičkou dvoch detí. Býva pri Košiciach, kam sa presťahovala za manželom. Vyštudovala Filozofickú fakultu v Prešove, slovenský a ruský jazyk.

K zdravému vareniu ju priviedla túžba schudnúť a zlepšiť svoj zdravotný stav, čo sa jej aj podarilo. Vďaka cvičeniu a zdravej strave schudla 40 kilogramov.


Čítajte viac

Pavol Zlatovský

Pavol Zlatovský sa narodil v Trenčíne a hoci už niekoľko rokov žije v Bratislave, ako sám vraví, stále je srdcom spojený s Považím.

K slovenčine a slovenskej literatúre si vytvoril vzťah ešte na Piaristickom gymnáziu v rodnom meste, a keďže sa túžil dozvedieť o dielach našich autorov viac, rozhodol sa pre štúdium slovenského a talianskeho jazyka na Filozofickej fakulte...
Čítajte viac

Robert T. Kiyosaki

Robert Kiyosaki sa narodil 08.4.1947. Je to americký podnikateľ, investor, spisovateľ, motivačný rečník.


Kiyosaki je zakladateľom Rich Dad Company. Napísal viac ako 15 kníh, ktoré sa preložili do desiatky cudzích jazykov. Vo svete sa predalo viac a...

Čítajte viac

Silvia Púchovská

Silvia Púchovská sa narodila v Snine, vyrástla v Bratislave. Po skončení Obchodnej fakulty Ekonomickej Univerzity sa kvôli štúdiu španielčiny presťahovala na Tenerife. Po roku na ostrove sa premiestnila do Dánska, kde absolvovala pracovnú stáž a neskôr sa zamestnala v medzinárodnej spoločnosti. Po štyroch rokoch v Škandinávii si spravila kariérnu pauzu a dva roky cestovala po Latinskej Ameri...

Čítajte viac

Victoria Aveyard

Victoria Aveyard je americká spisovateľka fantasy románov pre mládež, ktorá sériou kníh Červená kráľovná ohúrila celý svet. Medzinárodný bestseller, ktorý sa dočkal štyroch dielov dostal Aveyardovú medzi najúspešnejších debutových autorov.

Čítajte viac