Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Autori

Andrea Rimová

Spisovateľka Andrea Rimová pochádza z Medzilaboriec. Vyštudovala odbor masmediálne štúdiá na Prešovskej univerzite.

Niekoľko rokov žila striedavo na Slovensku a na ostrove Cyprus, ktorý je jej srdcovou záležitosťou. Teraz žije so svojou rodinou v Bratislave a venuje sa svojej malej dcérke Barborke. Miluje vôňu mora, potápanie, históriu a cestovanie.

Čítajte viac

Barbora Šedíková

Barbora Šedíková je začínajúca mladá spisovateľka, študentka klasickej archeológie a rodáčka z Trnavy.


Rôznorodé záľuby ako fotografovanie, kreslenie, šerm a celoživotná láska k histórií jej priniesli nevšedný a jedinečný pohľad na svet.
Zásadný vplyv na jej tvorbu mali velikáni svetovej literatúry, vďaka ktorým si dokázala vytv...

Čítajte viac

Beatrix Zaťková

Beatrix Zaťková je rodáčka z Nitry, a už je mamou a starou mamou. Pracuje v Divadle Andreja Bagara v Nitre ako obchodná referentka.


Medzi jej záľuby patria knihy, film a divadlo a rada sa potuluje lúkami a lesmi rodného Tribeča. Svoju rodinu miluje nadovšetko a keďže je poetická duša, tak sa aj v jej knihe ukrýva, okrem príbehov, aj množstvo...

Čítajte viac

Darina Hamarová

Darina Hamarová je v civilnom povolaní učiteľka angličtiny a informatiky na základnej škole. Ako sama hovorí, toto povolanie by nemenila za žiadne iné. Je matkou, ktorá vychováva štyri deti. Dve svoje a dve, ktoré „zdedila" po sestre. Žije na hornej Orave, v obci Oravské Veselé, okres Námestovo. Miluje Oravu, a použijúc jej slová - je prirastená k oravskej hrude a nevie si predstaviť ...

Čítajte viac

Ivana Ondriová

Ivana Ondriová pochádza zo Stropkova, žije v Prešove. Táto usmievavá novinárka pred rokmi na rodičovskej dovolenke s dcérkou Ninkou objavila svoju vášeň v písaní.

Práve v tom čase skúsila napísať svoj prvý príbeh o láske, starostiach a hľadaní šťastia... Zlom nastal začiatkom roka 2012 keď jej vyšli prvé dve knihy. Od roku 2013 ...

Čítajte viac

Jana Šulková

Úspešná autorka literatúry pre mládež Jana Šulková sa narodila v roku 1992 v Nitre, no žije vo Vrábľoch. S rodným mestom ju však spájajú stredoškolské a momentálne aj vysokoškolské štúdiá, konkrétne na UKF, kde študuje program Editorstvo a vydavateľská prax.


Jej začiatky s písaním možno spájať s pôsobením v lifes...

Čítajte viac

Jeffrey Archer

Jeden z najznámejších anglických spisovateľov Jeffrey Archer a bývalý člen britského parlamentu za Konzervatívnu stranu je autorom mnohých úspešných kníh.

Vyštudoval Oxford a jeho politickú kariéru sprevádzalo viacero škandálov. Dokonca si musel odpykať trest za mrežami za krivú prísahu a marenie spravodlivosti. Archerov život je rovnako vzrušujúci ako je bes...

Čítajte viac

Lenka Kyselicová

Lenkiným rodným mestom je Trenčín, na ktorý nedá dopustiť, aj keď momentálne pracuje v Bratislave. Skončila sociológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá je jej srdcovou záležitosťou.


„Som závislá na káve, milujem hudobné festivaly, filmy, cestovanie a spoznávanie nových kultúr, ľud...

Čítajte viac

Mária Hamzová

Slovenská spisovateľka Mária Hamzová začala písať pre vydavateľstvo Motýľ už v roku 2005. Odvtedy patrí medzi najúspešnejšie slovenské autorky.

Na jeseň 2018 vyšla autorke v poradí už štrnásta kniha s názvom Odplata.


Svoju spisovateľskú kariéru odštartovala prvým románom s náz...

Čítajte viac

Marta Fartelová

Jedna z najobľúbenejších slovenských spisovateliek. Rodáčka zo Šale, ktorá s rodinou žije v Stupave. Po maturite zakotvila v obchodnej spoločnosti, ktorá sa zaoberala distribúciou ložísk a iných strojárskych komponentov, a hoci mala len slabú predstavu o tom, ako ložisko vyzerá a funguje, tejto práci je verná dodnes.


Čítajte viac

Martina Jakubová

Autorka Martina Jakubová sa narodila v Ružomberku, ale okrem niekoľkých rokov, ktoré po štúdiu nemeckej literatúry na Filologickej fakulte v Prešove strávila v Nemecku a Írsku, žije aj s rodinkou v obľúbenej Banskej Bystrici.


Lásku ku knihám zdedila po svojom otcovi a od detstva patrí čítanie medzi jej najobľúbenejšie možnosti relaxu.

Čítajte viac

Michaela Ella Hajduková

Autorka Michaela Ella Hajduková sa narodila 5. augusta 1984 v Gelnici, ale skoro celý život prežila v Margecanoch. Momentálne žije v Košiciach s manželom a dcérkou Juliankou.


Študovala na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v odbore Učiteľstvo. Hneď po skončení školy sa zamestnala v týždenníku Košický večer, kde pracovala ako redaktor...

Čítajte viac

Michal Slanička

Dušou Bratislavčan, srdcom Žilinčan. V rodnej Žiline získal v regionálnom rádiu a televízii základ pre svoju budúcu mediálnu kariéru, ktorú naštartoval ako 18-ročný.


Aktuálne pôsobí v Rozhlase a televízii Slovenska, kde sa podieľa na príprave relácií Dámsky klub, Test magazín a On air. Je autorom mnohých televíznych scenárov a románov ...

Čítajte viac

Mirka Mahima Bartošová

Mirka Mahima sa joge venuje už viac ako 10 rokov a pred niekoľkými rokmi sa jej začala venovať aj profesionálne ako inštruktor.


Od prvého vedomého nádychu na jogamatke, celou svojou bytosťou cítila, že je presne tam, kde má byť, a že už ďalej hľadať nemusí. Od začiatku cítila, že joga ukrýva oveľa viac ako len fyzické cvičenie. A tak sa joga s...

Čítajte viac

Patrícia Adamčíková

Patrícia Adamčíková je mamičkou dvoch detí. Býva pri Košiciach, kam sa presťahovala za manželom. Vyštudovala Filozofickú fakultu v Prešove, slovenský a ruský jazyk.

K zdravému vareniu ju priviedla túžba schudnúť a zlepšiť svoj zdravotný stav, čo sa jej aj podarilo. Vďaka cvičeniu a zdravej strave schudla 40 kilogramov.


Čítajte viac

Pavol Zlatovský

Pavol Zlatovský sa narodil v Trenčíne a hoci už niekoľko rokov žije v Bratislave, ako sám vraví, stále je srdcom spojený s Považím.

K slovenčine a slovenskej literatúre si vytvoril vzťah ešte na Piaristickom gymnáziu v rodnom meste, a keďže sa túžil dozvedieť o dielach našich autorov viac, rozhodol sa pre štúdium slovenského a talianskeho jazyka na Filozofickej fakult...
Čítajte viac

Rachel Brathen

Rachel Brathen pochádza zo Švédska. Žije na karibskom ostrove Aruba so svojím manželom Dennisom a dcérkou Leou Lunou.


Je medzinárodná učiteľka jogy, ktorú na sociálnych sieťach sledujú viac ako dva milióny fanúšikov. Preslávila sa svojím inšpiratívnym účtom na instagrame @Yoga_Girl, ktorý patrí medzi najs...

Čítajte viac

Robert T. Kiyosaki

Robert Kiyosaki sa narodil 08.4.1947. Je to americký podnikateľ, investor, spisovateľ, motivačný rečník.


Kiyosaki je zakladateľom Rich Dad Company. Napísal viac ako 15 kníh, ktoré sa preložili do desiatky cudzích jazykov. Vo svete sa predalo viac ako 26 miliónov kópií. Jeho knihy sú úspešné natoľko, že dnes tvoria súčasť povinnej liter...

Čítajte viac

Silvia Púchovská

Silvia Púchovská sa narodila v Snine, vyrástla v Bratislave. Po skončení Obchodnej fakulty Ekonomickej Univerzity sa kvôli štúdiu španielčiny presťahovala na Tenerife. Po roku na ostrove sa premiestnila do Dánska, kde absolvovala pracovnú stáž a neskôr sa zamestnala v medzinárodnej spoločnosti.


Po štyroch rokoch v Škandinávii si spravil...

Čítajte viac

Victoria Aveyard

Victoria Aveyard je americká spisovateľka fantasy románov pre mládež, ktorá sériou kníh Červená kráľovná ohúrila celý svet. Medzinárodný bestseller, ktorý sa dočkal štyroch dielov dostal Aveyardovú medzi najúspešnejších debutových autorov.

Čítajte viac