Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Autori

A.G.Riddle

 A. G. Riddle strávil desať rokov života zakladaním a vedením internetových spoločností, až kým sa nezačal plne venovať svojej skutočnej vášni: písaniu beletrie.

Čítajte viac

Adriana Krištofíková

Autorka písala poviedky a novely už od stredoškolských čias. Nakoniec poslala príbeh svojej obľúbenej hrdinky Klaudie, ktorá sa svojrázne prebíja životom v Londýne, do vydavateľstva Motýľ, ktorý ho v r. 2012 vydal pod názvom Život (nie) je román.

Čítajte viac

Andrea Rimová

Spisovateľka Andrea Rimová pochádza z Medzilaboriec. Vyštudovala odbor masmediálne štúdiá na Prešovskej univerzite. Niekoľko rokov žila striedavo na Slovensku a na ostrove Cyprus, ktorý je jej srdcovou záležitosťou. Už niekoľko rokov pracuje a žije v Bratislave. Miluje vôňu mora, potápanie, históriu a cestovanie.

Čítajte viac

Darina Hamarová

Darina Hamarová je v civilnom povolaní učiteľka angličtiny a informatiky na základnej škole. Ako sama hovorí, toto povolanie by nemenila za žiadne iné.

Čítajte viac

Ivana Ondriová

Ivana Ondriová pochádza zo Stropkova, žije v Prešove. Táto usmievavá novinárka pred rokmi na rodičovskej dovolenke s dcérkou Ninkou objavila svoju vášeň v písaní.

Čítajte viac

Jana Sarnová

Autorka Jana Sarnová sa narodila v Kežmarku, žije v Bratislave a okrem písania prózy sa venuje aj štúdiu psychológie. Jej vášeň pre cestovanie ju preniesla do Spojených arabských emirátov, kde dlhodobo pôsobila ako letuška. Počas tohto obdobia nazbierala nielen bohaté cestovateľské zážitky, ale taktiež množstvo ľudských príbehov.

Čítajte viac

Jana Šulková

Úspešná autorka literatúry pre mládež Jana Šulková sa narodila v roku 1992 v Nitre, no žije vo Vrábľoch. S rodným mestom ju však spájajú stredoškolské a momentálne aj vysokoškolské štúdiá, konkrétne na UKF, kde študuje program Editorstvo a vydavateľská prax.

Čítajte viac

Lenka Kyselicová

Lenkiným rodným mestom je Trenčín, na ktorý nedá dopustiť, aj keď momentálne pracuje v Bratislave. Skončila sociológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá je jej srdcovou záležitosťou.

Čítajte viac

Mária Hamzová

Spisovateľka Mária Hamzová začala písať pre vydavateľstvo Motýľ už v roku 2005. Odvtedy patrí medzi najúspešnejšie autorky.

Čítajte viac

Marta Fartelová

Jedna z najobľúbenejších slovenských spisovateliek. Rodáčka zo Šale, ktorá s rodinou žije v Stupave. Po maturite zakotvila v obchodnej spoločnosti, ktorá sa zaoberala distribúciou ložísk a iných strojárskych komponentov, a hoci mala len slabú predstavu o tom, ako ložisko vyzerá a funguje, tejto práci je verná dodnes.

Čítajte viac

Martina Jakubová

Autorka Martina Jakubová sa narodila v Ružomberku, ale okrem niekoľkých rokov, ktoré po štúdiu nemeckej literatúry na Filologickej fakulte v Prešove strávila v Nemecku a Írsku, žije aj s rodinkou v obľúbenej Banskej Bystrici.

Čítajte viac

Michaela Ella Hajduková

Autorka Michaela Ella Hajduková sa narodila 5. augusta 1984 v Gelnici, ale skoro celý život prežila v Margecanoch. Momentálne žije v Košiciach s manželom a dcérkou Juliankou.

Čítajte viac

Michal Slanička

Dušou Bratislavčan, srdcom Žilinčan. V rodnej Žiline získal v regionálnom rádiu a televízii základ pre svoju budúcu mediálnu kariéru, ktorú naštartoval ako 18-ročný.

Čítajte viac

Noah Gordon

Noah Gordon je jeden z najúspešnejších amerických spisovateľov súčasnosti. Svetový úspech si získal najmä trilógiou o lekárskej dynastii Colovcov Liečiteľ, Šaman, Lekárka.

Čítajte viac

Patrícia Adamčíková

Patrícia Adamčíková je mamičkou dvoch detí. Býva pri Košiciach, kam sa presťahovala za manželom. Vyštudovala Filozofickú fakultu v Prešove, slovenský a ruský jazyk.

K zdravému vareniu ju priviedla túžba schudnúť a zlepšiť svoj zdravotný stav, čo sa jej aj podarilo. Vďaka cvičeniu a zdravej strave schudla 40 kilogramov.

Čítajte viac

Pavol Zlatovský

Pavol Zlatovský sa narodil v Trenčíne a hoci už niekoľko rokov žije v Bratislave, ako sám vraví, stále je srdcom spojený s Považím.
Čítajte viac

Silvia Púchovská

Silvia Púchovská sa narodila v Snine, vyrástla v Bratislave. Po skončení Obchodnej fakulty Ekonomickej Univerzity sa kvôli štúdiu španielčiny presťahovala na Tenerife. Po roku na ostrove sa premiestnila do Dánska, kde absolvovala pracovnú stáž a neskôr sa zamestnala v medzinárodnej spoločnosti. Po štyroch rokoch v Škandinávii si spravila kariérnu pauzu a dva roky cestovala po Latinskej Amerike.

Čítajte viac

Victoria Aveyard

Victoria Aveyard je americká spisovateľka fantasy románov pre mládež, ktorá svojím románom Červená kráľovná ohúrila celý svet.

Čítajte viac