Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Autori

A.G.Riddle

 A. G. Riddle strávil desať rokov života zakladaním a vedením internetových spoločností, až kým sa nezačal plne venovať svojej skutočnej vášni: písaniu beletrie.

Čítajte viac

Adriana Krištofíková

Autorka písala poviedky a novely už od stredoškolských čias. Nakoniec poslala príbeh svojej obľúbenej hrdinky Klaudie, ktorá sa svojrázne prebíja životom v Londýne, do vydavateľstva Motýľ, ktorý ho v r. 2012 vydal pod názvom Život (nie) je román.

Čítajte viac

Andrea Rimová

Spisovateľka Andrea Rimová pochádza z Medzilaboriec. Vyštudovala odbor masmediálne štúdiá na Prešovskej univerzite. Niekoľko rokov žila striedavo na Slovensku a na ostrove Cyprus, ktorý je jej srdcovou záležitosťou. Už niekoľko rokov pracuje a žije v Bratislave. Miluje vôňu mora, potápanie, históriu a cestovanie.

Čítajte viac

Darina Hamarová

Darina Hamarová je v civilnom povolaní učiteľka angličtiny a informatiky na základnej škole. Ako sama hovorí, toto povolanie by nemenila za žiadne iné.

Čítajte viac

Erika Ridziová

Erika sa narodila 27. augusta 1981 v Trenčíne, kde v súčasnosti pôsobí. Predtým žila takmer päť rokov v nemeckom meste Erlangen.

Čítajte viac

Gregg Hurwitz

Gregg Hurwitz je jedným z najpredávanejších autorov New York Times a má na konte 16 knižných titulov. Množstvo jeho románov bolo nominovaných na rôzne knižné ocenenia, mnohé sa dostali do prvej desiatky bestsellerov a boli preložené až do 27 jazykov.

Čítajte viac

Ivana Ondriová

Ivana Ondriová pochádza zo Stropkova, žije v Prešove. Táto usmievavá novinárka pred rokmi na rodičovskej dovolenke s dcérkou Ninkou objavila svoju vášeň v písaní.

Čítajte viac

Jana Šulková

Mladá autorka sa narodila v roku 1992 v Nitre, no žije vo Vrábľoch. S rodným mestom ju však spájajú stredoškolské a momentálne aj vysokoškolské štúdiá, konkrétne na UKF, kde študuje program Editorstvo a vydavateľská prax.

Čítajte viac

Jeremy C. Miller

Jeremy C. Miller je investičný analytik pre úspešnú New Yorskú firmu. Má viac ako pätnásť rokov skúsenosti vo finančnom priemysle, najmä vďaka práci vo viacerých firmách a najväčších svetových investičných bankách.

J. C. Miller pri písaní knihy Základné pravidlá Warrena Buffeta zozbieral materiály s dovolením Warrena Buffeta, kde opisuje dôležité taktiky a stratégie ...

Čítajte viac

Kristína Lovasová

Kristína Lovasová je študentkou prvého ročníka fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v odbore sociálna a pracovná psychológia. 

Čítajte viac

Lenka Timeová

Lenka Timeová pochádza z Bratislavy. Jej srdcovou záležitosťou je cestovanie. Už v 16-tich rokoch strávila dva mesiace v Číne, neskôr ju život zavial na letné pracovné pobyty na Kanárske ostrovy a Miami. Strávila aj rok na Erasme v stovežatej Prahe.

Čítajte viac

Lucia Božiková

"Od detských čias som mala bohatú fantáziu a všetky situácie, ktoré sa udiali v mojom okolí, som v mysli spracúvala na svoj vlastný film," hovorí mladá autorka Lucka.

Čítajte viac

Marta Fartelová

Rodáčka zo Šale, ktorá s manželom a dvoma dcérami žije v Stupave. Po maturite zakotvila v obchodnej spoločnosti, ktorá sa zaoberala distribúciou ložísk a iných strojárskych komponentov, a hoci mala len slabú predstavu o tom, ako ložisko vyzerá a funguje, tejto práci je verná dodnes.

Čítajte viac

Martina Novotová

Autorka Martina Novotová žije s manželom a dvoma dcérami v Košiciach. K písaniu sa dostala celkom náhodou, keď jej jeden blízky človek vyrozprával svoje zážitky z detstva.

Čítajte viac

Maya Reyes

Autorka Maya Reyes pochádza z Modry. Medzi jej najväčšie záľuby patria písanie a dobrodružstvo. Žila v Londýne, Španielsku, slnečnej Kube a v súčasnosti sa usadila v USA. V New Yorku absolvovala kurzy kreatívneho písania, literatúry a rôznych spisovateľských seminárov.

Čítajte viac

Michaela Ella Hajduková

Autorka Michaela Ella Hajduková sa narodila 5. augusta 1984 v Gelnici, ale skoro celý život prežila v Margecanoch. Momentálne žije v Košiciach s manželom a dcérkou Juliankou.

Čítajte viac

Michal Slanička

Autor Michal Slanička pochádza zo Žiliny. Vo svete médií sa pohybuje od svojich 18 rokov a ako redaktor, scenárista a moderátor pracuje najmä v RTVS. Poznať ho môžete z relácií Test magazín, Dámsky klub či On air. Jeho hlas sa prihováral aj poslucháčom Rádia Žilina, Rádia Expres a Rádia Slovensko.

Čítajte viac

Noah Gordon

Noah Gordon je jeden z najúspešnejších amerických spisovateľov súčasnosti. Svetový úspech si získal najmä trilógiou o lekárskej dynastii Colovcov Liečiteľ, Šaman, Lekárka.

Čítajte viac

Victoria Aveyard

Victoria Aveyard je americká spisovateľka fantasy románov pre mládež, ktorá svojím románom Červená kráľovná ohúrila celý svet.

Čítajte viac