Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Autori

Andrea Rimová

Spisovateľka Andrea Rimová pochádza z Medzilaboriec. Vyštudovala odbor masmediálne štúdiá na Prešovskej univerzite. Niekoľko rokov žila striedavo na Slovensku a na ostrove Cyprus, ktorý je jej srdcovou záležitosťou.

Čítajte viac

Bridget Collins

Anglická spisovateľka Bridget Collins sa narodila v roku 1981 v Kente, Anglicku. Vždy snívala o hereckej kariére, a preto študovala na londýnskej Akadémii muzických a divadelných umení, no po ukončení štúdia sa ocitla pri písaní románu, ktorý jej pomáhal pri odreagovaní sa od školy.

Čítajte viac

Ivana Ondriová

Ivana Ondriová (1981) žije so svojím manželom Viliamom, dcérou Ninkou a synom Timkom v malom domčeku v Prešove. Pracuje na tlačovom oddelení, kde má na starosti komunikáciu a propagáciu a svoju prácu si maximálne užíva.

Čítajte viac

Lenka Kyselicová

Lenkiným rodným mestom je Trenčín, na ktorý nedá dopustiť, aj keď momentálne pracujea žije v Bratislave. Skončila sociológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá je jej srdcovou záležitosťou.

Čítajte viac

Mária Hamzová

Slovenská spisovateľka Mária Hamzová začala písať pre vydavateľstvo Motýľ už v roku 2005. Odvtedy patrí medzi najúspešnejšie slovenské autorky. Na jeseň 2018 vyšla autorke v poradí už štrnásta kniha s názvom Odplata.

Čítajte viac

Marta Fartelová

Slovenská spisovateľka Marta Fartelová patrí medzi najobľúbenejšie autorky a na jej novú knihu každoročne čaká množstvo čitateľov.

Čítajte viac

Martina Jakubová

Autorka Martina Jakubová sa narodila v Ružomberku, ale okrem niekoľkých rokov, ktoré po štúdiu nemeckej literatúry na Filologickej fakulte v Prešove strávila v Nemecku a Írsku, žije aj s rodinkou v obľúbenej Banskej Bystrici.

Čítajte viac

Michaela Ella Hajduková

Autorka Michaela Ella Hajduková sa narodila 5. augusta 1984 v Gelnici, ale skoro celý život prežila v Margecanoch. Momentálne žije v Košiciach s manželom a dcérkou Juliankou.

Čítajte viac

Michal Slanička

Dušou Bratislavčan, srdcom Žilinčan. V rodnej Žiline získal v regionálnom rádiu a televízii základ pre svoju budúcu mediálnu kariéru, ktorú naštartoval ako 18-ročný.

Čítajte viac

Rachel Brathen

Autorka New York Times bestselleru Rachel Brathen pochádza zo Švédska. Žije na karibskom ostrove Aruba so svojím manželom Dennisom a dcérkou Leou Lunou.

Čítajte viac

Thomas Erikson

Thomas Erikson je úspešný lektor a autor populárno-náučných kníh o komunikácii a správaní ľudí. Obklopený idiotmi, jeho prvá kniha na túto tému, sa rýchlo stala medzinárodným bestsellerom a od roku 2015 patrí medzi najpredávanejšie švédske tituly.

Čítajte viac

Victoria Aveyard

Victoria Aveyard je americká spisovateľka fantasy románov pre mládež, ktorá sériou kníh Červená kráľovná ohúrila celý svet. Medzinárodný bestseller, ktorý sa dočkal štyroch dielov dostal Aveyardovú medzi najúspešnejších debutových autorov.

Čítajte viac