Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Michaela Ella Hajduková

Autorka Michaela Ella Hajduková sa narodila 5. augusta 1984 v Gelnici, ale skoro celý život prežila v Margecanoch. Momentálne žije v Košiciach s manželom a dcérkou Juliankou.

Študovala na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v odbore Učiteľstvo. Hneď po skončení školy sa zamestnala v týždenníku Košický večer, kde pracovala ako redaktorka spravodajstva a publicistiky. S písaním to začala myslieť vážnejšie počas vysokej školy, keď sa dozvedela o projekte Mám talent. Zapojila sa tam s príbehom Siete z času. Nie však pod vlastným menom, ale pod pseudonymom Ella. Neskôr sa s týmto príbehom dostala do finále Literárnej ceny a odtiaľ bol už len krôčik k vydaniu prvej knihy.

Všetky príbehy, ktoré píše sú charakteristické tým, že sa odohrávajú v súčasnosti, zároveň sčasti v minulosti a tiež vo svete medzi nebom a zemou.

V roku 2015 vyšiel autorke v našom vydavateľstve román Zákon krvi, ktorý bol už jej tretím románom. Rozpráva príbeh lásky, proti ktorej stál silný nepriateľ. Rasa, krv a národ. Tento titul bol dlhodobo vypredaný a na jeseň 2021 vychádza nové vydanie.

Pri štvrtej knihe ostáva opäť verná tématike druhej svetovej vojny v románe Nemecké dievča neplače, ktoré teraz kúpite v novom prevedení.

Piaty román poňala z iného súdka a napísala príbeh s nádychom fantasy a Sci-Fi Nájdem ťa v čase.

V roku 2017 vyšli autorke dva romány a to: Nepriznaná- Milovala som Ľudovíta Šúra a  Dorianova kliatba.

V roku 2018 jej vyšiel vojnový román Tanečnica a deviata kniha s názvom Drakulova žena .

Na jar 2019 vyšla autorke desiata kniha - doteraz najúspešnejší s názvom ZlatovláSSka, kde ponúka opäť drsný príbeh z obdobia II. svetovej vojny.

Na jeseň 2019 vyšiela autorke aj mysteriózno - erotická dilógia Rekviem pre anjela a následne pokračovanie s názvom Démonov anjel.

Medzi posledné romány patrí jedinečný príbeh BERLÍNSKE HVIEZDY (2020) či ruská atmosféra v knihe Zimný palác, ktorá vyšla v roku 2021.

Už túto jeseň sa jej fanúškovia môžu tešit na novinku s krimi prvkami Záhrada umenia.


Michaela Ella Hajduková: knihy z vydavateľstva Motýľ