Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Michaela Ella Hajduková

Autorka Michaela Ella Hajduková sa narodila 5. augusta 1984 v Gelnici, ale skoro celý život prežila v Margecanoch. Momentálne žije v Košiciach s manželom a dcérkou Juliankou.

Študovala na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v odbore Učiteľstvo. Hneď po skončení školy sa zamestnala v týždenníku Košický večer, kde pracovala ako redaktorka spravodajstva a publicistiky. S písaním to začala myslieť vážnejšie počas vysokej školy, keď sa dozvedela o projekte Mám talent. Zapojila sa tam s príbehom Siete z času. Nie však pod vlastným menom, ale pod pseudonymom Ella. Neskôr sa s týmto príbehom dostala do finále Literárnej ceny a odtiaľ bol už len krôčik k vydaniu prvej knihy.

Všetky príbehy, ktoré píše sú charakteristické tým, že sa odohrávajú v súčasnosti, zároveň sčasti v minulosti a tiež vo svete medzi nebom a zemou.

Zákon krvi je tretím románom tejto úspešnej autorky. Rozpráva príbeh lásky, proti ktorej stál silný nepriateľ. Rasa, krv a národ. Pri štvrtej knihe autorka predsa len ostala verná tématike druhej svetovej vojny a pripravila pre čitateľov ďalší román s názvom Nemecké dievča neplače.

Piaty román poňala z iného súdka a napísala príbeh s nádychom fantasy a Sci-Fi Nájdem ťa v čase. V roku 2017 jej vyšli dva romány s nádychom histórie. Nepriznaná- Milovala som Ľudovíta Šúra a  Dorianova kliatba. Aj v roku 2018 jej vyšli dva romány a to Tanečnica a deviata kniha s názvom Drakulova žena .

Na jar 2019 vyšiel autorke desiaty román ZlatovláSSka, kde táto šikovná spisovateľka ponúka opäť drsný príbeh z obdobia II. svetovej vojny. Tento titul patril v roku 2019 medzi najpredávanejšie.

Ešte v roku 2019 vyšiela autorke mysteriózno - erotická dilógia Rekviem pre anjela a následne pokračovanie s názvom Démonov anjel.

Jej posledným románom je jedinečný príbeh BERLÍNSKE HVIEZDY.