Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Michaela Ella Hajduková

Autorka Michaela Ella Hajduková sa narodila 5. augusta 1984 v Gelnici, ale skoro celý život prežila v Margecanoch. Momentálne žije v Košiciach s manželom a dcérkou Juliankou.

Študovala na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v odbore Učiteľstvo. Hneď po skončení školy sa zamestnala v týždenníku Košický večer, kde pracovala ako redaktorka spravodajstva a publicistiky. S písaním to začala myslieť vážnejšie počas vysokej školy, keď sa dozvedela o projekte Mám talent. Zapojila sa tam s príbehom Siete z času. Nie však pod vlastným menom, ale pod pseudonymom Ella. Neskôr sa s týmto príbehom dostala do finále Literárnej ceny a odtiaľ bol už len krôčik k vydaniu prvej knihy.

Všetky príbehy, ktoré píše sú charakteristické tým, že sa odohrávajú v súčasnosti, zároveň sčasti v minulosti a tiež vo svete medzi nebom a zemou.

Zákon krvi je tretím románom tejto úspešnej autorky . Rozpráva príbeh lásky, proti ktorej stál silný nepriateľ. Rasa, krv a národ. Pri štvrtej knihe autorka predsa len ostala verná tématike druhej svetovej vojny a pripravila pre čitateľov ďalší román s názvom Nemecké dievča neplače.

Piaty román poňala z iného súdka a pripravila pre čitateľov príbeh s nádychom fantasy a Sci-Fi Nájdem ťa v čase . V roku 2017 jej vyšli dva romány s nádychom histórie. Nepriznaná- Milovala som Ľudovíta Šúra a novinka Dorianova kliatba. V roku 2018 jej opäť vyšli dva romány a to Tanečnica a deviata knihu s názvom Drakulova žena .

Na jar 2019 vyšiel aj skutočne jedinečný román ZlatovláSSka, kde táto šikovná spisovateľka ponúka drsný príbeh z obdobia II. svetovej vojny.

Autorkine najnovšie dielo, a to mysteriózno-erotický dvojdielny román Rekviem pre anjela vyšiel na jeseň 2019. Pokračovanie s názvom Démonov anjel vychádza už túto jar 2020.


Michaela Ella Hajduková: knihy z vydavateľstva Motýľ