Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Michaela Ella Hajduková

Autorka Michaela Ella Hajduková sa narodila 5. augusta 1984 v Gelnici, ale skoro celý život prežila v Margecanoch. Dnes žije v Košiciach s manželom a dcérkou Juliankou.

Študovala na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v odbore Učiteľstvo. Hneď po skončení školy sa zamestnala v týždenníku Košický večer, kde pracovala ako redaktorka spravodajstva a publicistiky. S písaním to začala myslieť vážnejšie počas vysokej školy, keď sa dozvedela o projekte Mám talent. Zapojila sa tam s príbehom Siete z času. Nie však pod vlastným menom, ale pod pseudonymom Ella. Neskôr sa s týmto príbehom dostala do finále Literárnej ceny a odtiaľ bol už len krôčik k vydaniu prvej knihy.

Všetky príbehy, ktoré píše sú charakteristické tým, že sa odohrávajú v súčasnosti, zároveň sčasti v minulosti a tiež vo svete medzi nebom a zemou.

V roku 2015 vyšiel autorke v našom vydavateľstve prvý vojnový román Zákon krvi, ktorý rozpráva príbeh lásky, proti ktorej stál silný nepriateľ. Rasa, krv a národ.

Medzi jej ďalšie vojnové romány patria knihy:Nemecké dievča neplače (2016), Tanečnica (2018),  ZlatovláSSka (2019), Berlínske hviezdy (2020).

Je úspešnou autorkou 17 kníh a medzi jej najnovšie patrí románZáhrada umenia.