Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Jana Šulková

Úspešná autorka literatúry pre mládež Jana Šulková sa narodila v roku 1992 v Nitre, no žije vo Vrábľoch. S rodným mestom ju však spájajú stredoškolské a momentálne aj vysokoškolské štúdiá, konkrétne na UKF, kde študuje program Editorstvo a vydavateľská prax.

Jej začiatky s písaním možno spájať s pôsobením v lifestylovom on-line magazíne. Hoci mala k písaniu vždy blízko, nie je typ autorky, ktorá píše od detstva, keďže to prežívala skôr aktívnejšie - pri koňoch a pri hudbe. Aktívne sa písaniu venuje od roku 2012. Jej prvotina Dievča s maskou vyšla v roku 2014 a odvtedy autorka prichádza na trh s novou knihou každý rok. Pri písaní sa inšpiruje najmä okolitým životom, hudbou a svojou obrovskou fantáziou. Píše prevažne pre mladých, no jej knihy čítajú aj mnohí starší čitatelia. V písaní sa snaží neustále zlepšovať a dáva si aj nové (autorské) výzvy. Okrem beletrie sa venuje tiež písaniu recenzií či poviedok. Fascinuje ju umenie rôzneho druhu, či už ide o knihy, divadlo, film, hudbu alebo maľby. Zaujíma sa o psychológiu a veľmi rada cestuje. Svoju budúcnosť vidí v knihách - ako autorka, ale aj ako editorka.

„Odkedy píšem, všetko okolo seba vnímam oveľa intenzívnejšie. Stačí mi úplná drobnosť a v mojej hlave sa hneď vynára myšlienka za myšlienkou, z ktorej následne vzniká príbeh. Niekedy je to človek v autobuse či na ulici, príhody známych, ktoré začujem, alebo moje vlastné zážitky a skúsenosti."

Vo vydavateľstve Motýľ jej dosiaľ vyšli tieto knihy: Dievča s maskou (2014), Silnejšia ako osud (2015), Odvrhnutá (2015) Skús to znovu (2016).Jej poslednou piatou knihou je román s názvom Oheň v duši, ktorý vyšiel na jeseň 2017.

Autorku môžete sledovať na jej fanpage na Facebooku: Jana Šulková (autor)

https://www.facebook.com/autorjanasulkova/

knihy.jpg