Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Patrícia Adamčíková

Patrícia Adamčíková je mamičkou dvoch detí. Býva pri Košiciach, kam sa presťahovala za manželom. Vyštudovala Filozofickú fakultu v Prešove, slovenský a ruský jazyk. K zdravému vareniu ju priviedla túžba schudnúť a zlepšiť svoj zdravotný stav, čo sa jej aj podarilo. Vďaka cvičeniu a zdravej strave schudla 40 kilogramov.

K vareniu nemala veľmi blízko, ale to sa zmenilo, keď začala tvoriť vlastné recepty. Tie sa spolu s jej blogom stali motiváciou pre všetkých, ktorí by chceli zdravo a chutne jesť a súčasne schudnúť.

To, čo robí najradšej, je pečenie. Recepty na zdravšie koláčiky bez múky, cukru, či bez laktózy jej priam „skáču do misky" a realizovanie nápadov je pre ňu relaxom. Najviac to oceňuje jej trojročná dcérka, ktorá ju často chváli slovami: „Mamka, dobre si upiekla, je to veľmi výborné."

Túžba po hlbšom vzdelaní v oblasti zdravej výživy ju priviedla k myšlienke absolvovať kurz a v roku 2016 získala certifikát odborného poradenstva pre výživu.

Po roku fotenia a písania receptov sa ich nahromadilo toľko, že začala vznikať myšlienka spojiť tieto recepty do knihy, ktorá bude pomáhať iným každý deň v ich kuchyni. Vzniklo tak 300 receptov, ktorými chce ukázať ľuďom, že jesť zdravo neznamená jesť menej chutne.

Patrícia Adamčíková: knihy z vydavateľstva Motýľ