Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Beatrix Zaťková

Slovenská spisovateľka Beatrix Zaťková je rodáčka z Nitry.  Pred pár rokmi sa presťahovala s celou rodinou na ostrov Madeira, kde žije a tvorí.

Je autorkou piatich úspešných románov a svojou tvorbou si získala srdcia mnohých čitateľov. Na rozprávkovo krásny ostrov plný kvetov a nevšednej prírody ju priviedli túlavé topánky a  túžba spoznávať nové miesta. Práve tu nachádza inšpiráciu pre svoju súčasnú literárnu tvorbu.

Medzi jej záľuby patria knihy, film a divadlo. Svoju rodinu miluje nadovšetko a keďže je poetická duša, tak sa aj v jej knihe ukrýva, okrem príbehov, aj množstvo pocitov a dokonca aj pár veršov. Podivuhodná kniha, ktorá vyčistila more je autorkina prvotina. Námet čerpala z každodenného života obyčajných ľudí a kto si knihu už prečítal vie, že je plná humoru a nadhľadu. Príbehy o obyčajných veciach neobyčajným spôsobom. Postavy sa snažila vykresliť tak, aby sa v nich čitateľ našiel a hlavne - aby nikdy nestrácal nádej.

Do svojej zbierky kníh zadarila romány Horský hotel Hodváb (2020),Dámska jazda na dno duše (2020) Dva svety (2021) a najnovší Sladkosť madeirského vína (2023)

Beatrix Zaťková: knihy z vydavateľstva Motýľ