Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Ako neumrieť single

Logan Ury
Kniha vychádza: september 2022
Zdieľaj
O knihe
Kniha, ktorá vám pomôže nájsť, rozvíjať a udržať si skvelý partnerský vzťah

Už ste sa niekedy okolo seba začudovane obzreli s otázkou na perách: „Prečo už všetci našli svoju lásku a ja ešte stále nič?“ Nebojte sa, nie ste v tom sami.

Úžasný vzťah sa vo vašom živote nezhmotní ako mávnutím čarovného prútika. Je výsledkom sledu rôznych rozhodnutí: s kým začať chodiť, ako ukončiť vzťah s nesprávnou osobou a podľa čoho vedieť, že ste našli toho pravého či tú pravú. Niečo vám v tom bráni? Jasné! Predsa hlava! Všetci robíme žalostné rozhodnutia, ktoré maria naše snahy pri pátraní po trvalom vzťahu.

Behaviorálna vedkyňa Logan Ury, z ktorej sa stala zoznamovacia koučka, čerpá z bohatých výskumov a odhaľuje nám skryté sily, ktorým všetci podliehame. Pozor, vedieť o nich nestačí! Treba zmeniť svoje správanie. Autorka ukáže ako na to.

Jednoduchá, no pútavá príručka sa v každej kapitole zaoberá inými vzťahovými rozhodnutiami a vysvetľuje ich pomocou behaviorálnej vedy. Nechýbajú poznatky z rôznych výskumov, dokonca ani skutočné príbehy i zábavné historky zo života. Dozviete sa:

  • Prečo máte ťažkosti zoznamovať sa a randiť správnym spôsobom (a ako to prekonať)
  • Ktoré vlastnosti sú pre trvácny vzťah naozaj dôležité (a na ktorých vôbec nezáleží)
  • Ako prekonávať nástrahy online zoznamovania (a dosiahnuť, aby ste mali zo zoznamovacích aplikácií úžitok)
  • Ako zariadiť, aby ste našli svoju polovičku v reálnom živote mimo online priestoru (najlepšie počas činností, ktoré milujete)
  • Ako vniesť do randenia zábavu (a nepripadať si ako na pracovnom pohovore)
  • Prečo je povestné „preskočenie iskry“ iba mýtus (čo však nebráni láske)