Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Protivné decko

Selma Blair
Kniha vychádza: máj 2023
Zdieľaj
O knihe

Selma Blair stvárnila počas svojej hereckej kariéry mnoho úloh, k najznámejším patria naivka vo Veľmi nebezpečných známostiach a konzervatívna ľadová kráľovná v Pravej blondínke. Preslávila sa však aj v modelingovej sfére ako múza Karla Lagerfelda. Napokon sa v posledných rokoch stala predstaviteľkou komunity ľudí trpiacich sklerózou multiplex a jej cieľom sa stalo šírenie osvety. Predtým však Selmu poznali najmä ako... protivné decko. Vo svojom zábavnom, no taktiež emočne zdrvujúcom životopise rozpráva strhujúci príbeh dospievania a pátrania po vlastnej životnej pravde.

Prvé, čo sa o sebe Selma Blair dozvedela, bolo, že je protivné, protivné decko a celé roky ostávala verná svojej reputácii: hrýzla sestry, klamala, ako sedemročná sa opíjala z vína počas Pesachu a správala sa teatrálne, aby bola stredobodom pozornosti.

Hoci sa Selma nakoniec stala hollywoodskou herečkou a modelkou, nikdy sa celkom nezbavila temných mračien, ktoré sa jej z času na čas zbierali nad hlavou, a neopúšťalo ju ani presvedčenie, že jej život v sebe ukrýva veľkú záhadu. Často mávala pocit, že jej horia ruky, akoby sústavne dostávala elektrické šoky, a tak potajomky pila, aby tomu všetkému unikla.

Selma v tomto nádhernom, miestami zdrvujúcom životopise odhaľuje svoju závislosť od alkoholu, oddanosť jej geniálnej a komplikovanej matke a chvíle, keď koketovala so smrťou. Nájdete v ňom násilie, vášnivú lásku, pravé priateľstvo, dar materstva a nakoniec aj prekvapivé spasenie vo forme diagnózy sklerózy multiplex.

Prostredníctvom prenikavo originálneho a neľútostne inteligentného hlasu presiaknutého ťažko nadobudnutou múdrosťou je kniha Selmy Blair hlbokým ľudským životopisom a pravým literárnym klenotom.

„Selma Blair je rebelka, umelkyňa a ako sa ukázalo aj spisovateľka.“ – Glennon Doyleová, autorka bestselleru Untamed a zakladateľka neziskovej organizácie Together Rising.