Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Psychológia stupudity

Kniha vychádza: máj 2023
Zdieľaj
O knihe

„Potrebujeme knihy, ako sú tieto.“ ̶ Steven Pinker

Konečne niekto vysvetlil stupiditu! A boli to jedni z najmúdrejších ľudí sveta, medzi ktorých patria Daniel Kahneman, Dan Ariely, Alison Gopniková, Howard Gardner, Antonio Damasio, Aaron James či Ryan Holiday.

Preto vyhlasujem, idioti všetkých zemí a hlupáci všetkých druhov, toto je vaša chvíľka slávy: táto kniha hovorí len a len o vás. No vy sa v jej riadkoch nespoznáte...

Stupidita je všade naokolo: vidíme ju u kolegu, ktorý v e-mailoch vždy zvolí možnosť „odpovedať všetkým“, aj na facebookovom profile bývalého spolužiaka zo strednej, ktorý neustále zdieľa konšpiračné teórie. No ak nad ňou chceme zvíťaziť, musíme jej najprv porozumieť. V Psychológii stupidity vám svetovo najuznávanejší psychológovia a myslitelia – vrátane laureáta Nobelovej ceny a niekoľkých autorov bestsellerov – objasnia:

- prečo inteligentní ľudia občas uveria úplným nezmyslom,

- ako nás naše lenivé mozgy podnecujú robiť nesprávne rozhodnutia,

- prečo je diskusia s hlupákom pasca,

- ako nás mediálna manipulácia a nadmerná internetová stimulácia robia hlúpejšími,

- prečo si tí najhlúpejší ľudia neuvedomujú svoju stupiditu.

Múdrosť a dôvtip týchto expertov sú balzamom na naše ubolené duše a majákom nádeje vo svete hlupákov.

O autorovi:
Editor Jean-François Marmion je psychológ, spoluredaktor francúzskeho magazínu Sciences Humaines (Humanitné vedy) a bývalý šéfredaktor francúzskeho magazínu Le Cercle Psy (Psychologický kruh). Žije vo Francúzsku, kde sa Psychológia stupidity stala bestsellerom.