Menu

Vydavateľstvo Motýľ

Veľké tučné klamstvo

Dr. med. Anne Fleck
Kniha vychádza: máj 2021
Zdieľaj
O knihe
Už ste počuli o tom, že kvalitný tuk je zdravý, zoštíhľuje, lieči (nielen) autoimunitné ochorenia a chráni pred toľko obávanými civilizačnými chorobami? Počujete to prvý raz v živote a ešte stále veríte, že keď zjete viac ako tri vajíčka týždenne, pri najbližšej príležitosti vás skolí infarkt? Alebo že štíhlosť a zdravie dosiahnete len tak, že sa budete vyhýbať tučným potravinám?

Pravdou však je, že ak sa vám napríklad nedarí zhodiť nadbytočné kilá, bojujete s ekzémami alebo vysokým tlakom, tuk je v tom nevinne. Práve naopak! Vaše bunky po ňom zúfalo bažia!

Renomovaná nemecká lekárka Dr. Anne Flecková, odborníčka na preventívnu medicínu, vedu o výžive a priekopníčka celostnej medicíny, sa rozhodla bojovať proti zastaranému zmýšľaniu. Prichádza s riešením, ktoré je založené na najnovších vedeckých poznatkoch a jej dlhoročných skúsenostiach priamo z praxe a ktoré môže pomôcť zlepšiť aj váš život a zdravotný stav.

Správne využívanie tukov totiž v sebe skrýva úžasný potenciál predchádzať chronickým chorobám, ako sú srdcovo-cievne ochorenia, nadváha, depresia, Alzheimerova choroba a rakovina, zmierňovať ich príznaky a dokonca ich liečiť.

V tejto knihe sa dozviete šokujúce fakty o tom, ako vlastne došlo k „tučnému" omylu, ktorý dlhodobo podkopáva naše zdravie.