Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Rovnováha

AGATA GŁYDA
Kniha vychádza: marec 2024
Zdieľaj
O knihe

Žijeme v kultúre diétovania. Aký to má na nás vplyv? Kde sa berú naše problémy s jedlom a ako si s nimi máme poradiť? Ako rozumieť signálom nášho tela a odlišovať fyziologické signály od emocionálnych?

Vzťah k jedlu je v dnešnej dobe problematickou témou väčšiny žien. Neustále porovnávanie, potreba vyzerať dokonalo a byť vždy v maximálnej kontrole v stravovaní, vytvára nátlak nielen na telo, ale aj na psychiku. Ako sa naučiť vnímať svoje telo pozitívne vo všetkom tom tlaku na dokonalosť?

Táto kniha empaticky a s ľahkosťou odpovedá na tieto a mnohé ďalšie otázky, ktoré dopomôžu nadobudnúť spokojnosť s vlastným telom a sebou samým. Budete mať pocit, že sa rozprávate s blízkou kamarátkou, nie súperkou, ktorá vám rozumie bez výčitiek a odsudzovania. Kniha je ideálna pre každú ženu, ktorá sa chce konečne naučiť mať sa rada a cítiť sa skvelo.

AGATA GŁYDA – psychologička, certifikovaná kognitívno-behaviorálna psychoterapeutka, špecialistka na psychodietetiku, skúsená individuálna a skupinová terapeutka. Je autorkou blogu psycholognadiecie.pl a propagátorkou racionálneho prístupu k stravovaniu. Jej poslaním je pomáhať ženám „dosahovať rovnováhu, nie nižšie číslo na váhe“.


Kniha je prehľadným súhrnom myšlienok, ktoré sú vzhľadom na súčasné poznatky psychológie kľúčom k vytvoreniu zdravého vzťahu k jedlu. Autorka s ľahkosťou a empatiou podáva obrovské množstvo podstatného obsahu, podľa môjho názoru veľmi potrebného pre ľudí, ktorí chcú znovu získať kontrolu nad svojím stravovaním a spokojnosť so svojím telom a sebou samým.Dr. Anna Januszewicz – psychologička, odborníčka na psychodietetiku, predsedníčka Psychodietetickej asociácie, Inštitút psychodietetiky