Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Rovnováha

AGATA GŁYDA

Kúpiť na martinus.sk

19,90€
Zdieľaj
O knihe

Žijeme v kultúre diétovania. Aký to má na nás vplyv? Kde sa berú naše problémy s jedlom a ako si s nimi máme poradiť? Ako rozumieť signálom nášho tela a odlišovať fyziologické signály od emocionálnych?

Vzťah k jedlu je dnes problematickou témou väčšiny žien. Neustále porovnávanie, potreba vyzerať dokonalo a mať vždy pod kontrolou vlastné stravovanie vytvára tlak nielen na telo, ale aj na psychiku. Ako sa naučiť vnímať svoje telo pozitívne pri všetkých tých vysokých očakávaniach?

Táto kniha empaticky a s ľahkosťou odpovedá na tieto a mnohé ďalšie otázky, ktoré pomôžu nadobudnúť spokojnosť s vlastným telom a so sebou samým. Budete mať pocit, že sa rozprávate s blízkou kamarátkou, ktorá vám rozumie bez výčitiek a odsudzovania. Kniha je ideálna pre každú ženu, ktorá sa chce konečne naučiť mať sa rada a cítiť sa skvelo.

AGATA GŁYDA – psychologička, certifikovaná kognitívno- -behaviorálna psychoterapeutka, špecialistka na psychodietetiku, skúsená individuálna a skupinová terapeutka. Jej poslaním je pomáhať ženám „dosahovať rovnováhu, nie nižšie číslo na váhe“.

Recenzie:

„Čítanie knihy od Agaty Głydy je láskavé. Láskavé presne v takej miere, akú ľudia, ktorí vedú súboj so svojím telom a stravovaním, úpenlivo potrebujú. Rovnováha je realistickým a veľmi zrozumiteľne napísaným sprievodcom na ceste k akceptácii seba samého. Lebo práve s tým, ako dôverujeme svojmu telu, súvisí aj náš vzťah s jedlom a schopnosť vystúpiť z kolobehu diét, hladovania a priberania. Ako píše sama autorka, nebude to posledná príručka, ktorú budete v živote potrebovať – a to je dobre, lebo vám dáva priestor posunúť sa vo svojom živote ďalej. Možno vďaka nej získate odvahu vyhľadať odbornú pomoc. Som si však istá, že po jej prečítaní sa na seba budete pozerať trošku inak. Súcitnejšie.“ Valentína Sedileková, zakladateľka projektu Chuť žiť pre pomoc ľuďom a rodinám s poruchami príjmu potravy

Kniha je prehľadným súhrnom myšlienok, ktoré sú vzhľadom na súčasné poznatky psychológie kľúčom k vytvoreniu zdravého vzťahu k jedlu. Autorka s ľahkosťou a empatiou podáva obrovské množstvo podstatného obsahu, podľa môjho názoru veľmi potrebného pre ľudí, ktorí chcú znovu získať kontrolu nad svojím stravovaním a spokojnosť so svojím telom a sebou samým.Dr. Anna Januszewicz – psychologička, odborníčka na psychodietetiku, predsedníčka Psychodietetickej asociácie, Inštitút psychodietetiky