Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Stratená nevinnosť

Ivana Ondriová

Kúpiť na martinus.sk

13,90€
Zdieľaj
O knihe

Píše sa rok 1905. Nemecké Sasko prekvitá a jeho najznámejšie mesto Drážďany i neďaleká Pirna si razia cestu vpred k pokroku. Na pozadí tejto malej hospodárskej revolúcie sa rodí nikým nepochopená láska dvoch ľudí z rozdielnych svetov.

Urodzená rodina Galas Zaufalovcov má finančné problémy a záchranou ich rodu má byť dohodnutý sobáš mladého grófa s vojvodkyňou Nadine Schelke. Agnieszkin život riadi jej brat, ktorý vidí len vlastné zhýralé ciele a núti ju k špinavým nekalostiam.

Všetko môže zmeniť jedna revolučná noc, v ktorú Pirna doslova vzbĺkne a horí ako srdcia týchto dvoch mladých zaľúbencov.

Bude tá noc znamenať ich spoločný začiatok alebo koniec?

Príbeh o Jonasovi a Agnieszke založený na skutočných udalostiach sa priamo dotýka aj Slovenska. Ich pravnúčatá dodnes žijú v okolí Krompách a Prešova. Jednou z nich je Mária Belke, ktorá vyrozprávala život týchto dvoch mladých ľudí.Pochádzali z rozdielnych svetov, napokon ho však navzdory všetkému spojili v jeden, ktorý bol plný vášne a lásky.

„... osud zjavne nechcel, aby sme ja a Jonas boli spolu. Predsa len meno, moc a krv robili mnoho. Moja nebola šľachtická a niesla stopy Kubovej krvi. Stopy zla, hnevu, nenávisti. Ak by to bolo len o tom, že ja som chudobná a on má grófsky pôvod, myslím, že to je prekonateľné, ak je láska silná. Ak sa však medzi tú postavia všetci na okolí a dokonca aj zločin, nie je možné ju zachrániť.“

Detaily produktu:

  • román
  • 424 strán