Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Moja vojna II.

René Benda

Kúpiť na martinus.sk

15,90€
Zdieľaj
O knihe

  „Zatiaľ vás neprezradíme ako zdroj, ale neviem, ako dlho sa to podarí udržať.“ „Hele, sľúbil si mi anonymitu, ty vole, včera!“ „Jasné, to dodržíme,“ Štěpán ho potľapkal po pleci. „Všetko bude anonymné. Lenže vieš si predstaviť, ako to prebehne. Budeme musieť zadať jeho meno do systému. A oni si potom môžu dohľadať osoby s ním spojené... zavolajú vám...“

  Sarajevo, 1992 – Aďka s Mirou a mamou sa po dlhej a náročnej ceste konečne dostá - vajú do Sarajeva, kam utiekli pred vojnou. Tam však zisťujú, že mesto sa stalo priamym centrom bojov, bombardovania a ostreľovania. Keďže nemajú žiadne doklady, sú tam uväznené. Budú musieť využiť všetky možné legálne, ale aj nelegálne spôsoby, aby sa odtiaľ dostali a prežili.

Praha, 2012 – Po dvadsiatich rokoch žije Aďka so svojím manželom a synom v Prahe a pracuje ako zdravotná sestra vo fakultnej nemocnici. Navštevuje psychoterapeutku Silviu, aby sa vyrovnala s traumami z minulosti, ktoré prežila počas vojny. Žije bež - ný život a so svojou rodinou plánujú dovolenku na Kanárske ostrovy.

Onedlho však vyplávajú na povrch nebezpečné skutočnosti z  ich minulosti, pre ktoré budú Aďka s rodinou v obrovskom ohrození. Interpol a ministerstvo obrany začnú pátrať po medzinárodne hľadanom vojnovom zločincovi, ktorý má namierené do hlavného mesta Kanárskych ostrovov. Chytia ho, skôr než ublíži Aďke a jej rodine?

V  zakončení dvojdielnej série Moja vojna nájdete napätie, šokujúce zvraty, ale aj odhodlanie a prekonávanie vlastných strachov pre záchranu svojej rodiny.