Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Slovník stratených slov

Pip Williamsová

Kúpiť na martinus.sk

14,90€
Zdieľaj
O knihe

Esme sa narodila do sveta slov. Bez matky trávi svoje detstvo v skriptóriume, záhradnom domčeku v Oxforde, kde jej otec a tím zanietených lexikografov zbierajú slová pre prvý Oxfordský anglický slovník.

 Mladá Esme si našla miesto pod ukladacím stolom, aby si ju nevšimli. Jedného dňa jej pod stôl padne zvláštne slovíčko a keď zistí, že znamená „otrokyňa“, začína zbierať aj iné slovíčka, ktoré boli vyškrtnuté alebo prehliadnuté mužmi, ktorí slovník zostavujú.

Počas dospievania si Esme uvedomuje, že slová a ich významy, často týkajúce sa žien a skúseností obyčajných ľudí, sú nezaznamenané. Tak sa dáva na vyhľadávanie slov pre jej vlastný slovník: Slovník stratených slov. Aby sa jej toto podarilo, musí opustiť bezpečný svet univerzity a vydať sa za ľuďmi, ktorí jej chýbajúce slovíčka doplnia.

Príbeh sa odohráva v čase, keď bolo na vrchole hnutie sufražetiek a blížila sa prvá svetová vojna. Slovník stratených slov ponúka jedinečný rozprávačský talent a skryté riadky stratené z histórie, ktorú napísali muži. Autorka Pip Williams sa inšpirovala skutočnými udalosťami, vyhľadávanými v archívoch Oxfordského anglického slovníka, aby prerozprávala provokujúci a originálny príbeh. Slovník stratených slov je nádherná, lyrická a hlboko podnecujúca oslava slov a sily jazyka formovať svet.

Detaily produktu:

  • historický román
  • mäkká väzba so záložkami
  • 432 strán