Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Dcéra bohyne mesiaca

Sue Linn Tan

Kúpiť na martinus.sk

17,90€
Zdieľaj
O knihe

  Strhujúci romantický fantasy román inšpirovaný legendou o čínskej bohyni mesiaca, Čchang-e, v ktorom sa hlavná hrdinka v snahe zachrániť svoju matku postaví zoči-voči najmocnejšiemu nesmrteľnému cisárovi v kráľovstve, a vydá sa na nebezpečnú cestu.

Sing-jin vyrastala na mesiaci a je zvyknutá na osamelý život. Netuší, že ju tam ukrývajú pred mocným nebeským cisárom, ktorý odsúdil jej mamu na život vo vyhnanstve za to, že ukradla elixír nesmrteľnosti. Keď sa však u Sing-jin prejavia magické schopnosti a jej existencia je odhalená, musí opustiť nielen svoj domov, ale aj mamu.

Sama, vystrašená a bezmocná prichádza do Nebeského kráľovstva, krajiny zázrakov a tajomstiev. Zatají svoju pravú identitu a využije príležitosť učiť sa po boku korunného princa, pri ktorom sa zdokonaľuje v lukostreľbe a mágii, aj keď medzi ňou a mladým cárovičom vzplanie vzájomná vášeň.

Aby zachránila svoju mamu, Sing-jin sa vydáva na nebezpečné dobrodružstvo, bojuje s legendárnymi tvormi a krutými nepriateľmi na Zemi aj nebeskej oblohe. No keď príde zrada a kráľovstvo ohrozí zakázaná mágia, musí sa vzoprieť nemilosrdnému nebeskému cisárovi, aby si splnila svoj sen – uzavrie nebezpečnú dohodu, ktorá rozhodne, či stratí všetko, čo milovala, alebo uvrhne kráľovstvo do chaosu.

Dcéra bohyne mesiaca predstavuje okúzľujúcu dvojdielnu romantickú sériu, v ktorej sa snúbi staroveká čínska mytológia s podmanivým svetom nesmrteľnosti a mágie, stratou a obetou – kde láska súperí so cťou, sny prinášajú sklamanie a kde napokon víťazí nádej.