Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Krycie meno Helene

Ariel Lawhon

Kúpiť na martinus.sk

16,90€
Zdieľaj
O knihe

  Strhujúci román založený na skutočnom príbehu špiónky Nancy Wakeovej, ktorá holými rukami zabila nacistu a stala sa jednou z najoslavovanejších žien počas druhej svetovej vojny.

Píše sa rok 1936. Štyri poprepájané dejové línie sa točia okolo krycích mien, ktoré odvážna reportérka Nancy počas vojny v Paríži používa.

Vďaka klamstvám spoznáva svojho budúceho manžela, bohatého francúzskeho priemyselníka Henriho Fioccu vďaka, ktorému jej pribúda ďalšie meno – krycie.

Lenže ako Lucienne Carlierová pašuje cez hranicu ľudí i dokumenty. Vďaka svojej šikovnosti a pozoruhodnej schopnosti unikať pred zatknutím si vyslúži od gestapa prezývku Biela myš. Keď na jej hlavu vypíšu odmenu vo výške päť miliónov frankov, musí z Francúzska ujsť. Počas tréningu, ktorý vedie britské špeciálne oddelenie pre operácie, ju spolubojovníci spoznávajú ako Hélène. Poverená misiou skáče z lietadla s padákom na chrbte a znovu sa ocitá na francúzskej pôde, teraz však ako nebezpečná Madam Andrée. Zanedlho sa z nej stáva jedna z najdôležitejších postáv francúzskeho odporu, ktorej najsilnejšími zbraňami sú skvelý úsudok, ikonický červený rúž a schopnosť získavať zbrane priamo od Spojencov.

Ak však nepriateľ zistí, že tieto štyri ženy sú jednou a tou istou osobou, nebude ju mať kto ochrániť. A čím bližšie je Francúzsko k oslobodeniu, tým viac je zraniteľná – ona a aj tí, ktorých miluje.

Tento portrét Nancy Wakeovej je plný života, oddanej lásky a veľkej obety. Očarí milovníkov histórie z obdobia druhej svetovej vojny a takisto uchváti fanúšikov nezávislých žien, ktoré si nedávajú servítku pred ústa.

Detaily produktu:

  • historický román
  • pevná väzba
  • 496 strán