Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Strašidelné poviedky

Tovar je vypredaný
Zdieľaj
O knihe

Chvíľky neuveriteľnej hrôzy prežíva zvedavec, ktorý neverí na duchov a napriek varovaniu okolia prenocuje v strašidelnom dome. Jeho pes návštevu strašidla neprežil a sluha zutekal až do ďalekej Austrálie.

Starý duch anglického vidieckeho sídla, čo roky úspešne straší, sa pod tlakom nekonvenčnej americkej rodiny dostane na pokraj hystérie.

Rozšafný kapitán pirátskej lode, ktorá pristane na kapustnom poli, svojím výborným rumom zapríčiní neprístojné správanie miestnych duchov.

Duch obete vraždy prenasleduje sudcu, ktorý má rozhodnúť o vine či nevine obžalovaného. Nepotrestaný zločin v mene dedičstva nenecháva vykonávateľov hrozného činu ani sto rokov po smrti na pokoji.

S duchmi rozmanitých tvarov, podôb a pováh sa môžete stretnúť v brilantných strašidelných poviedkach. Zostavovateľ a prekladateľ v jednej osobe si na výbere naozaj dal záležať. V rozprávaní plnom typického anglického humoru, ale aj zmyslu pre dramatický opis, ktorému nechýba istý starosvetský pôvab, sa dostanete do atmosféry nabitej vypätými emóciami, ktorou sa vyznačuje každá jedna z poviedok.

Ak sa chcete trošku báť, trošku sa i pobaviť, ale hlavne prečítať si dobrú literatúru, vybrali ste si správne.

Výber obsahuje poviedky Richarda Middletona, Sheridan Le Fanu, Charlesa Alstona Collinsa, Charlesa Dickensa, D. H. Lawrencea, Edwarda Bulwera-Lyttona, Wilkieho Collinsa, Roberta Louisa Stevensona, Sira Arthura Conana Doylea, Oscara Wildea a Mrs. Gaskellovej.

Detaily produktu:

  • poviedky
  • 247 strán
  • tvrdá väzba