Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Anna O

Matthew Blake
Kniha vychádza: september 2024
Zdieľaj
O knihe

Čo ak nočné mory nie sú v skutočnosti nočnými morami?

Priemerný človek prespí v živote približne tridsaťtri rokov. Čo sa však v skutočnosti deje, keď spíme a čoho sme vtedy naozaj schopní?

Anna Ogilvy bola nádejná dvadsaťpäťročná spisovateľka so svetlou budúcnosťou. Až kým raz v noci bez zdanlivého dôvodu na smrť dobodala dvoch ľudí – a odvtedy sa nezobudila. Anna, ktorú noviny nazvali „spiacou krásavicou“, trpí zriedkavou psychosomatickou poruchou, známou ako „syndróm rezignácie“.

Doktor Benedict Prince je forenzný psychológ a expert v oblasti vrážd spojených so spánkom. Jeho metódy sú poslednou nádejou na vyriešenie neslávne známeho prípadu Anny O., ktorá sa musí zobudiť, aby ju mohli postaviť pred súd. V prípade takejto ostro sledovanej podozrivej však treba postupovať veľmi opatrne, hlavne ak máte svoje vlastné pracovné tajomstvá a komplikovaný osobný život.

Kým sa Anna začína postupne preberať, Benedict musí zistiť, čo sa naozaj stalo a či je Anna za svoje zločiny skutočne zodpovedná.

Iba Anna pozná pravdu o udalostiach tej osudnej noci, ale iba Benedict vie, ako ju odhaliť. Lenže pre to, čo zistia, im obom začne hroziť nebezpečenstvo.