Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Štyridsať sloníc

Erin Bledsoe

Kúpiť na martinus.sk

16,90€
Zdieľaj
O knihe

   Príbeh o ženskom zločineckom gangu podľa skutočných udalostí

Keď sa spojí seriál Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu s filmom Debbina osmička, vznikne strhujúci román zasadený do prostredia Londýna búrlivých 20. rokov, ktorý je inšpirovaný podľa skutočných udalostí rovnomenného ženského gangu. Ten sa špecializoval na krádež cenného umenia z luxusných obchodných domov i od elít.

Londýn 20. rokov nie je miesto pre svojráznu ženu.

Vojny gangov, násilie a nemilosrdný svet prinútili vreckárku Alice Diamondovú žiť z ruky do úst v Minte, drsnom susedstve, ktorému jej rodina šéfovala po celé generácie. Keď jej otca znovu zavrú do väzenia a jej brat, nešikovný maliar, dlhuje nebezpečnému kriminálnemu syndikátu McDonaldovcov, Alice sa chopí zodpovednosti. Bojuje o moc pri každej príležitosti, snaží sa ochrániť otcovo teritórium a udržať svojich milovaných v bezpečí pred tými najnebezpečnejšími londýnskymi kriminálnikmi.

Keď Alice zverbuje záhadná Mary Carrová, trúfalo sa rozhodne porušiť otcovo pravidlo a stane sa súčasťou notoricky známej skupinky dámskych zlodejok, Štyridsiatich sloníc. Zanecháva Mint a spolu s ostatnými dievčatami kradne z tých najluxusnejších obchodných domov. Alice Diamondová zrejme prvýkrát v živote okúsi úspech.

Zanedlho však chce bez ohľadu na cenu viac. Lenže keď sa zrazí jej minulosť s prítomnosťou, dievčaťu z Mintu sa nedá ujsť.