Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Menu

Nemusel som prežiť

Max Eisen

Kúpiť na martinus.sk

13,90€
Zdieľaj
O knihe

„ Nemusel som prežiť je autentický príbeh o utrpení, smútku a strachu jedného chlapca v hrozných časoch a na hroznom mieste".(Rex Murphy, National Post)

Je to už viac ako sedemdesiat rokov, čo spojenci oslobodili koncentračné tábory, no stále objavujeme skutočné svedectvá ľudí, ktorí tieto hrôzy zažili na vlastnej koži.

Memoáre Maxa Eisena odkrývajú detaily jeho života od detstva až po Auschwitz Birkenau. Autor poukazuje na extrémne podmienky otrokárskej práce v Auschwitzi I, neslávny pochod smrti v januári 1945 a bolestivý záver oslobodenia, ako aj na cestu k fyzickému a psychickému uzdraveniu.

Tibor „Max" Eisen sa narodil v Československu do ortodoxnej židovskej rodiny, ktorú na jar roku 1944 odvliekli z domova a naložili do vagónov smerujúcich do krutého tábora.
Počas väzenských dní Eisen akoby zázrakom prežil zásah strážcu SS a vďaka pomoci poľského politického väzňa Tadeusza Orzeszka unikol istej smrti v plynových komorách. Po oslobodení a pokusoch žiť v komunistickom Československu sa Eisen presťahoval do Kanady, kde strávil dvadsaťdva rokov svojho života vzdelávaním o holokauste.
Teraz má deväťdesiat rokov a toto je jeho príbeh.

Detaily produktu:

  • skutočný príbeh
  • tvrdá väzba